Symulacja wypadku MotoAktywnych oraz Straży Pożarnej

wypadek_straz_pozarna

Serdecznie zapraszamy Państwa na symulację wypadku drogowego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Symulacja wypadku odbędzie się w dniu 12.04.2015 około godziny 16.00 na parkingu przy kościele Kościół bł. Doroty z Mątów ul. , Kartuska 349. Będzie to pokaz  ratowników ze Stowarzyszenia MotoAktywni przy współpracy straży pożarnej. Możemy Państwu zagwarantować, że takiego pokazu w Gdańsku jeszcze nie było. Nie zdradzimy wszystkich szczegółów, ale uchylimy rąbka tajemnicy, że w odróżnieniu do takich pokazów na naszym będą dwa pojazdy biorące udział w wypadku.

Oprócz tego od godziny 14.00 aż do rozpoczęcia pokazu członkowie Stowarzyszenia zapraszają do swojego namiotu, który będzie zlokalizowany w tym samym miejscu.  W tym czasie będzie można wziąć udział w  ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy a w szczególności RKO czyli Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa (potocznie nazywana masażem pośrednim serca) , wyciąganie poszkodowanych z pojazdu, zdejmowanie kasku, pozycja boczna, badanie urazowe. Dodatkowymi elementami będą: RKO dzieci oraz zadławienia. Takie ćwiczenia mogą okazać bardzo przydatne w czasie gdy będziecie Państwo świadkami wypadku.

Będzie można z nami porozmawiać i dowiedzieć się więcej na nasz temat, jak powstaliśmy, czym się zajmujemy, a także jak wstąpić w nasze szeregi. Do Państwa dyspozycji będzie cała rodzina fantomów do ćwiczeń RKO i zadławień.
Będziecie mogli Państwo przekonać się czym różni się RKO osoby dorosłej, nastolatka i niemowlęcia oraz będziecie mogli Państwo spróbować odkrztusić niemowlę gdyż nasz fantom niemowlak umożliwia przeprowadzenie takie właśnie ćwiczenia.

Pamiętaj – nie bądź obojętnym świadkiem wypadku a Twój telefon niech posłuży przede wszystkim do wezwania pomocy ofiarom wypadku.

Wasze dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcia na naszych motocyklach co będzie stanowiło dla tych najmłodszych właśnie super atrakcję.

Pokaz jest integralną częścią imprezy sportowej organizowanej przez Parafię. Imprezę zabezpieczają oczywiście ratownicy ze Stowarzyszenia MotoAktywni :) W trakcie samego biegu oraz już po jego zakończeniu organizator zapewnił masę innych niespodzianej jak chociażby grochówka prosto z wojskowego kotła:)
Dla każdego coś dobrego :)

Więcej o biegu: Klik

Serdecznie ZAPRASZAMY ! Nie możesz tego przegapić !!!

Członkowie Stowarzyszenia MotoAktywni oraz organizatorzy pokazu.